
Jazda próbna przed zakupem pojazdu. Dlaczego warto się na nią wybrać?
Oczywiście zgadzamy się z tym, że zakup nowego samochodu powinien być decyzją dogłębnie przemyślaną. Jednak, gdy przeglądamy katalogi i strony internetowe producentów, pomijamy wiele ważnych informacji, skupiając się jedynie na linii nadwozia, kształcie felg, czy wyglądzie wnętrza. Idąc dalej, popełniamy kolejny błąd – nie korzystamy z przysługującej nam jazdy próbnej. W artykule wyjaśniamy, dlaczego przed zakupowy test jest niezwykle ważny.
Oferowana każdemu zainteresowanemu, czasem służąca do promocji konkretnego modelu, zawsze niezbędna przed podjęciem ciężkiej decyzji. Analizując zagadnienie jazdy próbnej, dochodzimy do wniosku, z jak ważną kwestią mamy do czynienia – nie tylko w kontekście procesu zakupowego, ale również strategii marketingowej marki. Posiłkując się nią, sprawdzimy, jak auto zachowuje się na drodze, dowiemy się, czy jego specyfika nam odpowiada, a podczas swobodnej rozmowy z pracownikiem salonu, poznamy odpowiedzi na szereg nurtujących nas pytań, jak również ocenimy jego podejście do klienta.
W jaki sposób umówić się na jazdę próbną?
Umówienie się na jazdę testową, nikomu nie powinno nikomu przysporzyć problemów. Można to zrobić podczas osobistej wizyty, telefonicznie lub też – w sposób obecnie najpopularniejszy – wypełniając odpowiedni formularz na stronie internetowej wybranego dealera. Czy są jakieś warunki? Jedynym wymogiem tutaj, jest ważne prawo jazdy.
Zdecydowana większość testów, odbywa się w pasującym klientowi terminie, zaś czas oczekiwania ogranicza się najczęściej do kilku dni. Są one, rzecz jasna, darmowe, a podczas nich, możemy usiąść za kółkiem każdego pojazdu, dostępnego w ofercie wytwórcy. Warto zawsze zorientować się, czy w przejażdżce mogła nam będzie towarzyszyć dodatkowa osoba, najlepiej dobrze znająca się na motoryzacji. Wielu przedstawicieli z pewnością wyrazi zgodę, przez co zyskamy fachową i obiektywną opinię o danej maszynie.
Ile trwają testy?
Demonstracja odbywać się może w różnych lokalizacjach – zależy to głównie od typu auta. Dlatego też, w niektórych przypadkach, warto wybrać się za miasto, przejechać autostradą lub, testując SUV-a, poeksplorować bardziej wymagający teren, chociażby nieutwardzoną, dziurawą nawierzchnię.
Standardowo, samochód zostaje udostępniony na około 30 minut, choć dłuższe testy także wchodzą w grę – w rzadkich przypadkach możemy mówić o pełnej dobie. Wszystko zależy od zainteresowania i determinacji potencjalnego nabywcy – dodatkowe godziny z pewnością przydadzą się każdemu, kto poważnie pochodzi do decyzji zakupowych.
Na co zwrócić uwagę?
Przed ruszeniem z miejsca, zacznijmy od sprawdzenia, jak wygodne będzie dla nas wsiadanie oraz wysiadanie. Następnie zajmijmy się ustawianiem fotela, kierownicy, a także lusterek – ergonomia wnętrza to sprawa najwyższej wagi, nowy nabytek posłuży nam przecież stosunkowo długo. Zbadajmy również rozmieszczenie przyrządów i przycisków na desce rozdzielczej, a także dostępność schowków i ogólną przestronność.
Rezygnując ze słuchania radia, skierujmy swoją uwagę na pracę silnika i wszelkie odgłosy pochodzące z innych elementów. Warto przyjrzeć się skrzyni biegów, ocenić twardość zawieszenia, jak również efektywność hamulców. Testujmy bez skrępowania zwrotność i reakcję na wciśnięcie gazu, a kiedy tylko nadarzy się okazja, oceniajmy łatwość parkowania, także w mieście.
Jakie korzyści odniesiemy, wybierając sprawdzony salon?
Współpraca z posiadającym długoletnie doświadczenie salonem, będzie dla nas, bez wątpienia, bezproblemowa. Pamiętajmy, że dealerzy tacy, jak VOLVO CAR WROCŁAW-BIELANY, służąc pomocą na każdym etapie, zamienią zakup pojazdu w prawdziwą przyjemność. A sam test, jakkolwiek niezbędnie potrzebny, to tylko wstęp do satysfakcji płynącej z użytkowania samochodu w przyszłości.