Zasłony i firany

Najciekawsze przykłady dekoracji okiennych do salonu

Salon, zwany też pokojem dziennym, jest pomieszczeniem, które w wielu domach stanowi centrum rodzinnego życia. Stąd też i wystrój oraz wartość dekoracyjna zastosowanych rozwiązań, musi stać na odpowiednim poziomie estetycznym oraz funkcjonalnym. Dotyczy to więc nie tylko wygodnych mebli, pięknych obrazów na ścianach, lecz i jakby mniej docenianych karniszy sufitowych bądź zasłon.

Zasłony i firany to podstawa!

Najbardziej klasyczną z ozdób okna w salonie jest zasłona, często łączona z firankami. Istnieje wiele materiałów, które pozwolą nam na zamówienie firan idealnie dopasowanych do naszych potrzeb, lecz kluczowy jest całokształt aranżacji danego mieszkania czy biura. Warto zaznaczyć, że w przypadku nietypowych okien, lub bardziej specyficznych wymagań, jak zasłony z kryształkami czy zasłony na flexach, warto sięgnąć po dedykowane rozwiązania w postaci szycia zasłon na miarę. Jest wiele firm, które tym się zajmują, choćby zlokalizowana w Poznaniu firma Małgorzata (www), to jedna z bardziej znanych firm w Wielkopolsce, a dodatkowo prowadzi ona także bardzo aktywny blog. Nie jest to częsta sytuacja, wiele przedsiębiorstw zadowala się tylko okresowym dodawaniem krótkich i pozbawionych znaczenia wpisów. Natomiast te wspomniane publikacje na blogu są o tyle ciekawe, że firma naprawdę udziela wielu interesujących informacji na temat możliwości optymalnego wystroju, stara się być na bieżąco w wyborach aranżacyjnych Klienta!

Jeżeli nie klasyka, to co?! Może ozdobne rolety rzymskie?

Wielu spośród Was zapewne stwierdzi, że firany czy kotary niekoniecznie są tym, co powinno zdobić nowoczesne okna w salonie. Oczywiście, o gustach się nie dyskutuje, bo choć te dekoracje są piękne, to inni mogą preferować na przykład rolety okienne. Te ostatnie występują na rynku aż w trzech odmianach, istnieje więc roleta zwijana w kasetce, roletka rzymska oraz tak zwana roleta rzymska duo, czyli posiadająca dwie warstwy materiału, jest ona najbardziej ozdobna. Na rynku możemy napotkać też elektryczne rolety rzymskie na wymiar, podobnie jak i możemy zamówić zasłony na elektrycznych karniszach, o automatyce jednak napiszemy za kilka chwil. Teraz jednak dodajmy jeszcze, że warto rozważyć zamówienie rolety rzymskiej na wymiar, jest to rozwiązanie gwarantujące ponadprzeciętną jakość oraz wyższe walory ozdobne. Wreszcie, szeroko pojęta automatyka okienna, a więc wspomniane rolety elektryczne czy elektryczne zasłony panelowe w stylu japońskim nie ustępują pod względem walorów wizualnych tradycyjnym wersjom, lecz taka opcja jest znacznie wygodniejsza w użytkowaniu!