Kłopoty z klawiaturą

Najczęstsze usterki MacBooków

MacBooki to jedne z najbardziej znanych laptopów producenta sprzętu komputerowego Apple. Urządzenia te wsławiły się dużą niezawodnością, a także odpornością na niekorzystne warunki pracy. Jednocześnie posiadają silne podzespoły, a system operacyjny pozwala na korzystanie z wszystkich niezbędnych aplikacji do rozrywki oraz do pracy. Dlatego też nie ma się co dziwić, że MacBook to tak chętnie wybierany komputer. Czy jednak jest bez wad? Sprawdźmy to.

Kłopoty z klawiaturą

Częstą usterką MacBooków jest problem z klawiaturą, który objawia się niedziałaniem niektórych klawiszy. Domowy użytkownik zapewne nawet nie zauważy zmiany, jednak osoba która dużo pisze (dziennikarz, copywriter, programista) z pewnością będzie odczuwać negatywne efekty takiego uszkodzenia. Niektóre klawisze trzeba będzie po prostu dużo mocniej wciskać, by wystąpiła jakakolwiek reakcja. Na szczęście usterka taka może zostać bez problemu usunięta przez każdy serwis MacBook Warszawa posiada takich punktów naprawy bardzo wiele i tam powinniśmy się zgłosić. Dzięki skorzystaniu z tego typu pomocy będziemy mogli liczyć na naprawę komputera i doprowadzenie go do takiego stanu, w jakim był gdy go kupiliśmy. Klawiatura znów będzie działać w pełni sprawnie, a późniejsze jej wersje są już pozbawione wyżej wymienionej wady, więc jest duża szansa że nigdy już ponownie nie wystąpi. Warto skorzystać z tej możliwości gdy mamy jeszcze gwarancję, ponieważ dzięki temu wymiana klawiatury MacBook będzie całkowicie darmowa i nie zapłacimy za nią ani złotówki.

Uszkodzenie akumulatora

Jeśli chodzi o stosowane w MacBookach baterie, to są one jednymi z najbardziej wydajnych i pojemnych akumulatorów, które można znaleźć na rynku. Dzięki temu nawet bardzo mocny sprzęt jest w stanie pracować bez konieczności zasilania z gniazdka elektrycznego przez przynajmniej 12 godzin. Jednak z czasem wydajność baterii zmniejszy się i jest to zupełnie normalne zjawisko. Dzieje się to zwykle po około 1000 cykli pełnego rozładowania i naładowania akumulatora. Jego sprawność powinna być wtedy nie mniejsza niż 80% wyjściowej pojemności. Jeżeli uszkodzenie zdarzy się wcześniej, to wymiana baterii MacBook zostanie przeprowadzona za darmo w serwisie Apple, jeżeli mamy jeszcze laptopa na gwarancji. Gdy dojdzie do tego później, wymianę będziemy mogli zlecić w każdym serwisie urządzeń elektronicznych. Ważne by zainstalowana została nowa oryginalna bateria. Tylko wtedy będziemy mogli bowiem liczyć na uzyskanie identycznej sprawności akumulatora, jak na początku użytkowania urządzenia.