Mieszkania Białołęka

Nowe mieszkania na Białołęce – niska cena zachęca!

Białołęka to dzielnica w Warszawie, która już od kilku lat przeżywa boom mieszkaniowy. Powstające tutaj osiedla przyciągają przede wszystkim atrakcyjną okolicą pełną zieleni, dobrą komunikacją, infrastrukturą oraz przystępnymi cenami. Sprawdź, jakie mieszkania w Warszawie Białołęce są obecnie dostępne!

Warszawa Białołęka – o dzielnicy

Białołęka jest zlokalizowana w północnej części miasta, po prawej stronie Wisły. Sąsiaduje ona między innymi z Markami, Nieporętem, Jabłonną, a także z Targówkiem, Bielanami oraz Pragą Północ.

Na terenie dzielnicy znajduje się dużo osiedli mieszkaniowych o niskiej zabudowie. Zaliczane są do nich między innymi Tarchomin, Nowodwory, Henryków, Choszczówka, Dąbrowa Szlachecka.

Warszawska dzielnica Białołęka jest położona wprawdzie z dala od centrum miasta, jednak obecnie do dyspozycji są tu szybkie połączenia komunikacyjne, które zapewniają metro, tramwaje oraz most Marii Skłodowskiej-Curie.

Aktualnie na terenie Białołęki mieszka około 130 tysięcy osób. Dzielnica zajmuje powierzchnię 73 kilometrów kwadratowych.

Kiedy warto kupić mieszkanie w dzielnicy Białołęka?

Dzisiaj mieszkania w Warszawie we właśnie tej dzielnicy są bardzo popularne, co wynika przede wszystkim z ich przystępnej ceny. Właśnie dlatego jest ona często wybierana przez rodziny, które mogą pozwolić sobie tam na większy lokal.

Białołęka ze względu na bliskość wielu terenów zielonych jest też bardzo popularna wśród osób, które lubią uprawiać sporty i spędzać czas na zewnątrz.

Mieszkania Białołęka – rynek pierwotny i wtórny

Lokale na Białołęce są dostępne zarówno na rynku pierwotnym, jak i na rynku wtórnym, co daje dostęp do szerokiej gamy ofert w zróżnicowanych cenach.

Nowe oraz pochodzące z rynku wtórnego mieszkania na Białołęce dostępne są w metrażach od około 30 do ponad 75 metrów kwadratowych. W przypadku nowszych inwestycji istnieje również możliwość zakupienia mieszkania z ogródkiem albo z większym tarasem.

Mieszkania od deweloperów na Białołęce są głównie lokalami o otwartych przestrzeniach, z aneksami kuchennymi. W starszym budownictwie dominują zamknięte kuchnie.

Kupując nowe mieszkanie na Białołęce od dewelopera, można także wybrać usługę wykończenia pod klucz. Pozwala ona na odebranie wykończonego mieszkania od dewelopera. Materiały wybiera się na podstawie katalogu.

Ceny mieszkań na Białołęce. Ile trzeba zapłacić za własne „M”?

Gdy chodzi o ceny za mieszkania Białołeka nadal znajduje się na czele dzielnic, które mają najniższe koszty zakupu nieruchomości.

Aktualnie ceny mieszkań na Białołęce za metr kwadratowy znajdują się na poziomie od około 9 tysięcy złotych do ponad 12 tysięcy złotych. Wobec tego średnio za mieszkanie o metrażu 50 metrów kwadratowych trzeba zapłacić od 450 do nawet 550 tysięcy złotych.