Sanipol

Personalizacja kabin sanitarnych

Każdy z nas wie, że nieodłącznym elementem wyposażenia miejsc użyteczności publicznej są kabiny sanitarne. Dzięki nim możliwe jest zachowanie prywatności i higieny w szkole, galerii handlowej, na basenie czy siłowni. Jeżeli zależy nam na spójnej kolorystyce i designie możemy spersonalizować kabiny sanitarne. Jak wygląda personalizacja takich kabin?

Kabiny sanitarne i ich rodzaje

Są to ścianki działowe, wykorzystywane w miejscach publicznych, między innymi w szkołach, centrach handlowych, basenach, siłowniach, stadionach czy halach widowiskowych. Dzięki nim możemy zadbać o własną higienę osobistą jak i o prywatność. Konstrukcja ścianek działowych wsparta jest na podporach łączących płyty. Budując kabiny sanitarne możemy opierać się na kompaktowej płycie HPL, płycie wiórowej, profilach aluminiowych i mocnych okuciach czy płycie warstwowej. Dzięki kabinom sanitarnym zbudować możemy natryski, toalety, przebieralnie, szatnie lub gabinety zabiegowe. Ich niewątpliwą zaletą jest trwałość, lekkość i ergonomia. Kabiny prysznicowe zastosowanie znajdują głównie w szkołach, siłowniach i na basenach. Są odporne na wilgoć, parę wodną i wodę. Kabiny WC stosowane są we wszystkich miejscach użyteczności publicznej, charakteryzują się solidnym wykonaniem i również są odporne na kontakt z wodą. Innym rodzajem kabin sanitarnych są kabiny przedszkolne, które dostosowane są do małych dzieci, nie posiadają blokady drzwi, dzięki temu możemy obserwować i kontrolować maluchy. Kabiny dla przedszkolaków zazwyczaj są personalizowane, mają żywą kolorystykę i różne kształty.

Kabiny sanitarne – personalizacja

„Kabiny sanitarne możemy dopasować do kolorystyki pomieszczeń, w których je instalujemy. Paleta barw jest szeroka i dotyczy głównie przebieralni przechodnich, kabin przedszkolnych, prysznicowych, ścianek działowych, giszetowych czy przegród pisuarowych” – dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą z firmy Sanipol, która zajmuje się sprzedażą ścian działowych do sanitariatów.

Personalizację kabin najczęściej stosuje się w kabinach sanitarnych przedszkolaków. Możemy tutaj wybrać dowolną kolorystykę, czy to kolor czerwony, zielony, żółty, pomarańczowy czy niebieski. Kabiny wykonane z kompaktowych płyt HPL umożliwiają wydruk cyfrowy grafik. Możemy umieścić na nich logo, ilustracje, cytaty, dzięki temu nadamy kabinie oryginalnego i niepowtarzalnego wyglądu. Oprócz grafik istnieje możliwość zmiany faktury powierzchni. Personalizacja to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą dopasować kabiny sanitarne do danego pomieszczenia.