kawa

Powitaj gości pyszną kawą. Jaki ekspres do hotelu wybrać?

Restauracja lub kawiarnia wyposażona w profesjonalny ekspres do kawy z pewnością będzie dużym atutem hotelu. Czym powinien cechować się dobry ekspres kawowy?

Profesjonalny ekspres do hotelu – czyli jaki?

Pod pojęciem profesjonalnego ekspresu kawowego znajduje się urządzenie ciśnieniowe, które potrafi przyrządzać kawę najwyższej jakości ze świeżo zmielonych ziaren. Jaki ekspres do kawy do hotelu warto wziąć pod uwagę?

Dobry ekspres ciśnieniowy przeznaczony do hotelu powinien wyróżniać się prostą obsługą, wysoką wydajnością oraz szerokim menu kaw i innych napojów, jakie można z nim przyrządzić.

Należy zwrócić uwagę na parametry jak:
– Wydajność ekspresu – podawana w liczbie filiżanek, jakie może on przyrządzić na dzień,
– Pojemność zbiorników – im większe, tym rzadziej trzeba będzie je uzupełniać, powinny być też łatwe w obsłudze,
– Opcja podłączenia do instalacji wodnej – sprawdza się w dużych hotelach, gdzie przygotowuje się dużo kaw,
– Proste czyszczenie – dzięki temu ekspres będzie zawsze gotowy do pracy,
– Liczba rodzajów kaw – dodatkowym plusem będzie możliwość zmiany ich parametrów.

Ekspres do hotelu – automatyczny czy kolbowy?

Ekspresy ciśnieniowe można podzielić na dwa rodzaje – automatyczne oraz kolbowe. Jaki lepiej sprawdzi się w hotelu?

Automatyczne ekspresy kawowe wyróżniają się prostotą obsługi oraz różnorodnością napojów. To urządzenia, które wymagają wyłącznie uzupełniania pojemników na wodę, kawę oraz mleko i regularnego czyszczenia za pomocą specjalnego programu. Przyrządzenie naparu odbywa się automatycznie – należy tylko wybrać go z menu.

Takie funkcje oferują profesjonalne ekspresy Franke A300, które wykorzystują specjalny młynek ceramiczny, system spieniania mleka FoamMaster oraz automatyczną funkcję czyszczenia CleanMaster.

Z kolei kolbowe ekspresy do kawy wymagają już ręcznej obsługi. Kawę najpierw trzeba zmielić w młynku, nałożyć do kolby i uruchomić ekspres. Tego typu urządzenia potrzebują zatem odpowiedniego przeszkolenia pracowników.