Sprzęt poleasingowy

Poznaj kategorie urządzeń po leasingu

Czym dokładnie może być sprzęt poleasingowy? Czy warto w niego inwestować?

Sprzęt poleasingowy to urządzenia, które były wcześniej użytkowane przez różnego rodzaju podmioty gospodarcze. Po upływie czasu przewidzianego w umowie leasingu trafiły do sprzedaży na rynku wtórnym. Mogą je nabyć duże przedsiębiorstwa, właściciele jednoosobowych firm, a także osoby prywatne na własny użytek. Czy warto? Tak, ponieważ jest to zwykle sprzęt o wysokich parametrach technicznych – znacznie wyższych od produktów konsumenckich. Jakiego typu sprzęty po leasingu możemy nabyć w internecie? Wybór jest bardzo szeroki.

Samochody i specjalistyczne pojazdy

Sprzęt poleasingowy to m.in. różnego rodzaju auta. Wśród nich są zwykłe osobówki, które służyły wcześniej np. jako auta przedstawicieli handlowych lub reprezentacyjne limuzyny. To kompakty, samochody rodzinne, terenówki, SUVy i auta klasy premium. Wśród pojazdów po leasingu są też samochody dostawcze i ciężarowe różnych typów. To również autobusy, motocykle, a także sprzęt specjalistyczny np. budowlany i rolniczy. Są zwykle w dobrym stanie technicznym, a ich przeszłość jest łatwa do zweryfikowania.

Komputery i urządzenia IT

Wiele firm leasinguje także sprzęt komputerowy. Dlatego na rynku wtórnym do nabycia są komputery stacjonarne (które wcześniej służyły zwykle jako sprzęt biurowy) oraz laptopy (używane częściej przez kadrę menadżerską). Te pierwsze nie mają wysokich parametrów technicznych, ale wyprodukowane są przez renomowane firmy i cechują się niezawodnością. Laptopy natomiast to zwykle wytrzymały sprzęt z wyższej półki o znakomitych parametrach. Komputerowy sprzęt poleasingowy to również urządzenia peryferyjne: skanery, drukarki, faksy i serwery.

Sprzęt poleasingowy dla fabryk i usług

Kolejna grupa urządzeń po leasingu to specjalistyczne maszyny, umożliwiające realizację procesów produkcyjnych oraz usług różnego typu. W tej grupie urządzeń są zaawansowane elementy taśm produkcyjnych i wyposażenie różnego rodzaju zakładów rzemieślniczych. To również drobne narzędzie i akcesoria. Często dostępne są w postaci kompletnych zestawów, pozwalających urządzić lokal usługowy.