Rodzaje kremów przeznaczonych do pielęgnacji skóry twarzy

Każda kobieta chce olśniewać swoim wyglądem, ciesząc się nieskazitelną cerą. Producenci kosmetyków prześcigają się w kolejnych propozycjach. Wśród preparatów, które pomagają dbać o urodę znajdują się kremy do twarzy. Ich wielki wybór sprawia, że niejedna kobieta może naprawdę się pogubić. Podpowiadamy jakie rodzaje kremów znajdują się na sklepowych półkach.

Kremy nawilżające

Ich stosowanie sprawia, że skóra odzyskuje odpowiedni stopień nawilżenia. Pomagają one także utrzymywać wodę w skórze. W takich kremach znajdują się związki mające charakter lipidowy. Do tego dochodzą substancje woskowo – tłuszczowe, które nie tylko nawilżają skórę, ale również istotnie ograniczają wyparowywanie wody z jej powierzchni. Do częstych dodatków zalicza się również:

-glicerynę;

-glikole;

-poliglikole.

Zatrzymują one wodę w skórze. Jeśli krem nawilżający jest dobrze dobrany, można stosować go w zasadzie niezależnie od rodzaju skóry. Trzeba bowiem pamiętać, że również skóra tłusta wymaga odpowiedniego nawilżenia.

Kremy tłuste

To drugi podstawowy rodzaj kremu do pielęgnacji skóry twarzy. Jego zadaniem jest dogłębne odżywienie skóry twarzy, a także jej uelastycznienie. W składzie takich kremów znajdują się substancje pomagające odbudowywać i wzmacniać naskórek. Do tego dochodzą preparaty łagodzące podrażnienia. Kremy tłuste są niezastąpione w pielęgnacji skóry bardzo suchej. Nie tylko ją regenerują, ale również nawilżają. Stanowią także doskonały zastrzyk cennych substancji odżywczych.

Kremy specjalne

To kremy do zadań specjalnych. Zarówno zapobiegają powstawaniu rozmaitych problemów ze skórą twarzy, jak i eliminują te, które już powstały. Do tych kremów zalicza się między innymi te o działaniu:

-matującym;

-wybielającym;

-przeciwtrądzikowym.

Decydując się na stosowanie takich kremów, warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem bądź przynajmniej kosmetologiem. Specjalista pomoże dobrać właściwy krem, który w odpowiedni sposób zatroszczy się o kondycję skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe

To specjalna kategoria kremów do pielęgnacji twarzy. Zawierają w sobie dużo rozmaitych składników, których zadaniem jest napinanie i ujędrnianie twarzy. Do tych najpopularniejszych zalicza się:

-witaminę A;

-witaminę E;

-witaminę C;

-flawonoidy.

Chronią przed powstawaniem zmarszczek i spłycają te, które się już pojawiły. Obecnie coraz częściej mówi się, że po kremy przeciwzmarszczkowe powinny sięgać już kobiety po trzydziestym roku życia.

Tekst powstał we współpracy z La Blanca.