Śluz ślimaka – właściwości i wpływ na skórę człowieka

Każdy człowiek pragnie prezentować się jak najlepiej – wyjątkowo dbamy o wygląd, pielęgnując zarówno ciało, jak i przywiązując szczególną uwagę do ubioru. Niestety, skóra człowieka – podstawowy „ubiór” organizmu może czasem sprawiać problemy, a z wiekiem po prostu się starzeje. Śluz ze ślimaka stanowi jednak świetne remedium na wiele zmian skórnych i w związku z tym jest częstokroć używany w nowoczesnych kosmetykach. Skąd biorą się jego właściwości?

Składniki śluzu ślimaka

Wydzielina ślimaka posiada szereg fantastycznych właściwości, które płyną ze składników w nim zawartych. Są to: alantoina, kwas glikolowy, naturalne antybiotyki, witaminy A, C i E oraz kolagen, elastyna i mukopolisacharydy.

Alantoina posiada działanie kojące, nawilżające i przeciwzapalne. Pomaga usuwać blizny, rozstępy, cellulit i spękania na zrogowaciałym naskórku. Kwas glikolowy usuwa martwy naskórek, wygładza, nawilża oraz opóźnia procesy starzenia się skóry. Witaminy odżywiają i poprawiają stan cery. Mukopolisacharydy zapobiegają reakcjom alergicznym i poprawiają krążenie krwi i limfy w skórze. Naturalne antybiotyki zaś działają na skórę wyjątkowo łagodnie, ale świetnie rozprawiają się z bakteriami i grzybami. Wszystko to sprawia, że skóra człowieka jest nawilżona, zregenerowana, gładka i piękna. Także wszystkie trapiące ją problemy szybciej znikają – między innymi śluz ze ślimaka reguluje wydzielanie sebum i zmniejsza widoczność wągrów.

Jak działa śluz ze ślimaka?

W naturze śluz pozwala ślimakowi bardzo szybko regenerować ciało oraz skorupę. Są one narażone na wiele niebezpieczeństw i tak naprawdę non stop ulegają drobnym uszkodzeniom. Wydzielina pozwala ochronić miejsce skaleczenia przed bakteriami oraz przyczynia się do jego szybszego powrotu do zdrowia.

Krem ze śluzu ślimaka zdobył sobie na świecie olbrzymią popularność – wszystko za sprawą pewnej chilijskiej rodziny, która hodowała ślimaki i w latach 80′ XX wieku zauważyła u siebie zdecydowaną poprawę wyglądu skóry. Syn pary hodowców pozbył się nawet dzięki tej wydzielinie blizn – śladów po głębokich ranach. Stopniowo stawały się one mniej widoczne. Po licznych badaniach krem ze śluzu ślimaka trafił do sprzedaży – i dziś można go kupić w wielu miejscach, na przykład na stronie sklepu z kosmetykami La blanca. Przyczynia się do poprawy stanu skóry, więc jest coraz chętniej wybierany – stosują go od dawna między innymi Azjatki. A przecież wiadomo jak piękną i zadbaną mają skórę!