Suplementy Diety — Kreatyna, Białko, Testosteron

Suplementy diety pozwalają na uzupełnienie swojej diety o dodatkowe substancje. Powinno się je dobierać w zależności od swoich potrzeb. Warto ich stosowanie skonsultować również z lekarzem, natomiast nie jest to must-have, gdyż stosując się do wskazówek na opakowaniu, nie zrobimy sobie krzywdy.

 

Suplementy diety

Trenujące osoby mają większe zapotrzebowania kaloryczne, jak również na inne substancje. Dlatego warto mieć świadomość, co zdecydowanie może wspomóc Twój aktywny tryb życia. Jak również, co doda Ci sił w walce o wymarzoną sylwetkę.

Warto wiedzieć, skąd pochodzą najlepsze suplementy diety, które są w stanie polepszyć twoje zdrowie. W końcu jeśli chcemy uzyskać najlepszy efekt dla naszego ciała musimy wiedzieć, jak ważna jest dla bezpieczna suplementacja.

Kreatyna — wpływ na organizm

Kreatyna jest organicznym związkiem chemicznym. Co więcej, tworzy się ona w trakcie przemiany materii. Występuje głównie w mięśniach i ścięgnach. Jedną z kluczowych właściwości jest wpływ na odnawianie cząsteczek ATP. Oznacza to, że dodaje nam siły i energii. Ponadto bardzo dobrze działa na regenerację mięśni.

Przykładowo po dużej ilości ćwiczeń. Inną kwestią, którą warto poruszyć, mówiąc o kreatynie, jest jej oddziaływanie na gojenie się ran. Doskonale sprawdza się także w budowaniu masy mięśniowej.

Suplementy diety, takie jak kreatyna sprawdzają się w walce ze stresem oksydacyjnym.

Objawia się on, kiedy w organizmie dochodzi do zaburzenia równowagi między wolnymi rodnikami a przeciwutleniaczami. Może doprowadzać to rozmaitych chorób. Stąd tak ważna jest suplementacja kreatyny nie tylko przez sportowców, ale i zwyczajnych ludzi.

Suplementy diety — Po co brać białko?

Białka stanowią aż 20% masy ciała człowieka. Bardzo ważną kwestią jest fakt, że białko jest istotnym materiałem budulcowym tkanki nerwowej i gruczołowej. Dlatego tak znaczące jest uzupełnianie jego poziomu w naszym organizmie.

Warto nadmienić, że u osób trenujących, zapotrzebowanie na jego suplementowanie rośnie. Świetnie, sprawdza się w budowaniu mięśni. Pomaga również zapobiegać nadmiernemu traceniu tkanki mięśniowej. Jeśli chodzi o stosowanie białka, to w przypadku osób ćwiczących są to dwie opcje.

Spożywanie białka jako „przedtreningówka”. Pozwala to na zastrzyk energii, a także ochronę naszych mięśni. Druga opcja to białko zażywane po treningu wspomoże ich regenerację. Odżywki białkowe są dobrym zamiennikiem posiłku, lecz oczywiście nie każdego.

Testosteron nie tylko dla mężczyzn

Testosteron to podstawowy męski steroidowy hormon płciowy. Znajdziemy go, również w kobiecym organizmie. Wpływa on, pozytywnie na tkankę mięśniową i kostną. Ponadto reguluje również nastrój i pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie.

Podwyższenie testosteronu nie musi być warunkowane przez suplementy. Może to być również dieta, w której unika się alkoholu, słodyczy, czy tłustych posiłków. Mogą to być ćwiczenia, które angażują kilka partii mięśni na raz.

Suplementy diety nie muszą być brane, wyłącznie przez osoby uprawiające sporty i prowadzące dietę.