Szkolenia – czy warto inwestować w swój zespół?

W czasie kryzysu oraz niskich zarobków mogłoby się wydawać, że społeczeństwo oszczędza i stara się ograniczać własne wydatki. Prawda okazuje się zupełnie inna, a pracownicy chętnie pytają się o dodatkowe szkolenia podwyższające ich kwalifikacje. Nie bądź jednak skąpym szefem, tylko pozwól się im rozwijać, daje nowe możliwości, przez które staną się bardziej lojalni. W innym przypadku pójdą do innego przedsiębiorcy, którzy oferują szkolenia za darmo.

W podnoszenie kwalifikacji swoich ego teamu powinie inwestować każdy pracodawca. Dzięki temu nie tylko poszczególne osoby, ale również sama firma wiele zyska. W końcu to właśnie w działaniach pracownicy będą w sposób czynny wykorzystywać swoją wiedzę. Możliwości szkoleniowych jest wiele, skupmy się głównie na umiejętnościach stricte wykorzystywanych w danym dziale. Jeśli jesteśmy firmą międzynarodową to skierujmy naszych pracowników na szkolenia językowe; nie może być tak, że komunikatywnie rozmawia tylko kilka osób na wyższych stanowiskach.

Jeśli zdecydowałeś się już na szkolenia, to należałoby znaleźć miejsce/firmę, która je przeprowadzi. Zrób porządny research, aby Twoi podwładni wyciągnęli ze szkolenia jak najwięcej. Jedną z profesjonalnych firm zajmujących dokształcaniem i podwyższaniem klasyfikacji jest assay.pl. Ich oferta szkoleniowa obejmuje: doradztwo finansowe, strategie marketingowe, wsparcie IT czy wsparcie start-upów. Mogłoby się wydawać, iż nie każda usługa jest skierowana do was, ale posiadając duże przedsiębiorstwo mamy wiele działów i każdy pracownik chcący się kształcić powinien posiadać możliwość kształcenia.

Usługa najkorzystniejszą z punkt widzenia szefa jest doradztwo biznesowe, ponieważ to po nim właśnie pracownicy będą wpływali i rozwijali waszą firmę posiadając profesjonalną wiedzę. Na początku poniesiecie dodatkowe koszty związane z usługą, ale szybko wam się zwrócą, gdy nabyta wiedza zostanie wykorzystana podczas działań pracowników.