oczyszczanie skóry

Jak szybko poprawić urodę tuż przed ślubem Top 3 zabiegi medycyny estetycznej o natychmiastowych efektach

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu kobiety. Każda z nas chce wtedy wyglądać wyjątkowo dobrze. Jedną z absolutnie najważniejszych rzeczy jest wykonanie dobrego makijażu. O ile zatrudnienie dobrej makijażystki to jedna sprawa, o tyle trzeba jeszcze odpowiednio przygotować bazę do makijażu, czyli… własną skórę. Aby wyglądała świeżo, powinna być jędrna, dobrze nawilżona i pozbawiona niedoskonałości, takich jak zaskórniki, przebarwienia i pęknięte naczynka. Poniżej przedstawiamy Wam kilka sposobów na to, aby poprawić wygląd kondycję skóry w szybki sposób. Są to niedrogie, bezpieczne i szybkie w efektach zabiegi medycyny estetycznej. Listę sporządziliśmy na podstawie oferty Est Clinic. Zapytaliśmy właścicieli, które zabiegi medycyny estetycznej cieszą się najlepszymi opiniami wśród kobiet poszukujących najlepszego last minute w medycynie estetycznej.

 

1. Mezoterapia igłowa – odżywienie, nawilżenie i ujędrnienie skóry przed ślubem

Zabieg polega na wstrzykiwaniu substancji odżywiających (koktajl witaminowy), nawilżającego kwasu hialuronowego i innych preparatów do skóry właściwej. Efekt działania jest natychmiastowy. Skóra staje się naprężona, świeższa, zmniejszają się worki pod oczami. Wiele pacjentek, po jednorazowej przygodzie z mezoterapią, w większości wraca do gabinetu na całą serię zabiegów z użyciem igieł. Igły są bardzo cienkie, nakłucia punktowe, a całość bezbolesna (aplikuje się niekiedy preparat przeciwbólowy). Nie bez powodu od mezoterapii uzależnione są modelki, aktorki i piosenkarki. Jak żaden inny zabieg, mezoterapia Siedlce sprzyja zachowaniu młodości na długie lata. Przede wszystkim też jest tańsza niż regularne stosowanie najdroższych nawet kremów. Warto wspomnieć, że wstrzykiwany tutaj kwas hialuronowy nie zachowuje się jak wypełniacz, a stanowi jedynie rezerwuar wodny, podtrzymujący nawilżenie skory na optymalnym poziomie, dającym jej witalność i świeżość. Mezoterapia może odbyć się też bez użycia igieł w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. W gabinetach medycyny estetycznej można zrobić mezoterapię mikroigłową (szukajcie jej pod nazwą – Dermapen, najlepiej 4.0). W przypadku mezoterapii mikroigłowej substancje odżywcze wtłaczane są pod naskórek specjalną głowicą nakłuwającą gęsto powierzchnię twarzy. W tym drugim przypadku należy zachować pewien odstęp czasowy od momentu zabiegu do dnia ślubu (conajmniej 2 dni) ze względu na zaczerwienienia, które mogą występować na twarzy po mezoterapii. Warto zainteresować się tego typu zabiegiem przed ślubem również wtedy, gdy mamy pojedyncze, drobne problemy estetyczne. Mezoterapia oczu może na przykład wspomóc nas w walce z sińcami pod oczami w tym wyjątkowym dniu – a, jak wiemy, zasinienie nie jest łatwe w pokryciu makijażem. Można również wykorzystać mezoterapię aby dogłębnie odżywić włosy (tutaj jednak należy pomyśleć o serii zabiegów rozpoczynając już na kilka tygodni przed ślubem).

 

2. Zabiegi z kwasem hialuronowym na usta przed ślubem

Powiększanie ust, poprawienie ich kolorytu, skorygowanie nierówności lub też zmiana kształtu kącików ust to zabiegi, które są w zasięgu finansowym niemal każdej kobiety decydującej się na urządzenie wesela. Zdecydowanie nie należy obawiać się przesadzonego efektu – w dzisiejszych czasach powiększanie ust kwasem hialuronowym Siedlce wykonywane jest umiejętnie, a efekt może być niezwykle subtelny. Co więcej, zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego na usta nie trzeba powtarzać. Można zatrzymać się na jednorazowym ostrzyknięciu ust przed ślubem, a później już nigdy więcej zabiegu nie powtarzać, bez obaw o to, czy usta zachowają później swoją jędrność.

Jednak również i tutaj nie brakuje kobiet, które po jednorazowej przygodzie z kwasem hialuronowym użytym przed ślubem wraca już regularnie do gabinetu. Nie sposób pojechać efektów, które kwas w rękach doświadczonego lekarza medycyny estetycznej daje naszej urodzie. Dzięki kwasowi, usta stają się bardziej nawilżone, nabierają koloru, a z czasem również można dostrzec, że spłyceniu ulegają drobne zmarszczki wokół ust.

 

3. Głębokie oczyszczanie skóry

Dogłębne oczyszczanie skóry za pomocą kwasów należy wykonać jedynie u specjalisty. Mimo że istnieją specjalne zestawy do robienia peelingów chemicznych w domu, to tylko dyplomowana kosmetyczka Siedlce odpowiednio dobierze rodzaj kwasu, jego stężenie oraz przeprowadzi zabieg w sposób bezpieczny, niepozostawiający podrażnień na skórze. Szczególnie, gdy decydujemy się na nakładanie kwasu glikolowego na kwas (uchodzi on za jeden z najcięższych, w przeciwieństwie do np. bardziej łagodnie działającego kwasu mlekowego lub laktobionowego). Po oczyszczaniu twarzy peelingiem chemicznym skóra jest odświeżona, bardziej promienna, zyskuje na jędrności i jest lepiej przygotowana do przyjęcia substancji odżywczych zawartych w kremach. Peeling z użyciem kwasów chemicznych można połączyć również z peelingiem kawitacyjnym, rzadziej z mikrodermabrazją. Mikrodermabrazja z kwasami polecana jest tylko osobom, które nie mają cery naczynkowe, atopowej i innej, która jest szczególnie wrażliwa i skłonna do podrażnień. Oczyszczanie twarzy kwasami należy wykonać co najmniej jeden dzień po ślubie (skóra twarzy może być nieco zaczerwieniona w dniu zabiegu).

 

4. Modelowanie twarzy za pomocą wolumetrii przed ślubem

Wolumetria pozwala na poprawienie owalu twarzy. Podniesienie jej tam, gdzie „opada”, poprawienie jej konturów (zwłaszcza w dolnych partiach), zniwelowanie zapadniętych policzków). Zabieg przebiega bez użycia skalpela. Stosuje się tutaj jedynie kwas hialuronowy (jako wypełniacz).