Timberland Premium 6 czyli kultowe „żółte buty”

Weszły na rynek ponad 30 lat temu i szturmem zdobyły serca wszystkich, którzy przy wyborze butów zwracają uwagę przede wszystkim na jakość wykonania. Timberland Premium 6 są dziś jednymi z najpopularniejszych butów na sezon jesienno-zimowy. Trzeba też przyznać, że stanowią dziwny, obuwniczy paradoks – z każdym mijającym rokiem stają się coraz bardziej modne. Jak to się stało? Jaka jest ich historia? I dlaczego tak wiele marek stara się stworzyć coś na ich podobieństwo

Pierwsze nieprzemakalne buty

Za wygląd, kształt i jakość Timberlandów odpowiada Nathan Swartz, człowiek, który swoją fabrykę butów otworzył już w 1918 roku. Na prawdziwy sprzedażowy hit trzeba było jednak poczekać. Przełomem w marce było zdecydowanie wynalezienie innowacyjnej technologii łączenia cholewki z podeszwą. Dzięki niej buty, które wychodziły z linii produkcyjnej marki, były w stu procentach wodoodporne. Z takiej właśnie potrzeby zrodził się pomysł na stworzenie, jak się później okazało, flagowego modelu Timberland. Był rok 1973, gdy firma (wtedy już rodzinna, bo do Nathan zaangażował do współpracy swojego syna) przedstawiła światu pierwsze na świecie wodoodporne buty. Był to moment historyczny nie tylko dla brandu, ale też dla całego świata mody i nie tylko. Model zyskał nazwę „Timberlander”, co oznaczało dosłownie „człowiek z lasu”. Takie miano mówiło samo za siebie – te buty będą wytrzymałe i nikomu nie pozwolą zmoknąć w stopy.

Fenomen timberków

Funkcjonalność i praktyczność nowego projektu marki zaważyła o dalszych losach tego unikalnego obuwia. Zadziwiający jest jednak fakt, że niezmieniany od lat design cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem. Dziś Timberlandy chce nosić każdy, a w swojej ofercie ma je coraz więcej sklepów, jak na przykład Galeria Marek. O świetnej renomie butów świadczy chociażby szerokie grono marek, które próbują stworzyć buty na wzór Timberland Premium 6. Modele od innych firm zyskały już nawet miano „timberków”. Są jednak podobne do oryginału tylko zewnętrznie. Odtworzyć charakterystyczny design to jedno, ale zbliżyć się do wysokiej jakości wykonania to już nie lada wyzwanie…

Dlaczego wciąż je kupujemy?

Nie tylko ze względu na cieszący się coraz większą popularnością wygląd buta, który co więcej pasuje do wszystkiego. Najważniejsze w tym modelu są wysokogatunkowe materiały oraz technologie użyte do ich tworzenia. To te dwa czynniki odpowiadają za fakt, że Timberland Premium 6 to buty bardzo wytrzymałe. Z powodzeniem przechodzimy w nich kilka jesienno-zimowych sezonów. Nie ma też mowy o przemarznięciu czy przemoczeniu, gdyż buty te z zasady mają chronić stopy przed czynnikami zewnętrznymi. Nie dziwi więc, że są coraz częściej wybierane zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Jeśli jeszcze nie masz swojej pary, zapraszamy: http://galeriamarek.pl/timberland,marka,TI/.

Solidna podstawa w postaci przyczepnej podeszwy, jakość wykonania i komfort noszenia, a wszystko to zamknięte w bardzo przyjemnej dla oka formie. Timberland Premium 6 jeszcze długo nie wyjdą z mody!