
Kiedy warto sięgnąć po pomoc prywatnych detektywów?
Wielu emerytowanych policjantów, którzy przeszli w stan spoczynku decyduje się na świadczenie usług detektywistycznych. Doświadczeni i wyposażeni w nowoczesny sprzęt detektywi coraz chętniej zatrudniani są przez osoby prywatne. Z ich usług często korzystają np. zrozpaczone rodziny, które nie mogą odnaleźć zaginionej osoby.
W takich sytuacjach agencja detektywistyczna wykazuje się nierzadko większą skutecznością od policji. Przedmiotem działań detektywów może być także obserwacja osoby wskazanej przez zleceniodawcę lub ustalanie miejsca jej pobytu. Do popularnych zleceń zaliczyć należy gromadzenie materiałów potrzebnych do przeprowadzenia spraw rozwodowych, a także pomoc w ustalaniu majątku osoby zmarłej. W zależności od rodzaju prowadzonych spraw, rozliczenie z klientem dokonywane jest w sposób godzinowy lub zryczałtowany. Prywatny detektyw podczas prowadzenia czynności służbowych jest zobowiązany do zachowania dyskrecji, a także tajemnicy służbowej. Wykwalifikowani fachowcy w swej pracy chętnie korzystają z nowoczesnych urządzeń szpiegowskich, takich jak podsłuchy, kamery, czy też lokalizatory gps.
Usługi detektywistyczne dla klientów biznesowych
Co ciekawe ze wsparcia agencji detektywistycznych coraz chętniej sięgają również właściciele prywatnych firm. W tym wypadku charakter świadczonych usług może być dwojaki i polegać na pomocy w uzyskaniu przewagi konkurencyjnej lub też na wykryciu działań nieuczciwej konkurencji. Działania detektywa mogą obejmować m.in. montaż podsłuchów, dzięki którym przedsiębiorca może poznać tajemnice, plan i zamiary drugiej firmy lub podjęcie próby wykrycia zamontowanych podsłuchów. Do zadań detektywa należeć może także sprawdzanie wiarygodności oraz sytuacji finansowej klientów lub kooperantów. Rzetelna ocena wiarygodności przeprowadzona przez profesjonalistów pozwala wykryć niewypłacalnych partnerów biznesowych i znacząco zmniejszyć ryzyko prowadzonej działalności gospodarczej. Agencja detektywistyczna pomaga również ustalić inne przejawy działania nieuczciwej konkurencji, polegające np. na nieuprawnionym wykorzystywaniu znaków lub nazw towarowych. Zgromadzone w wyniku prowadzonych działań materiały stanowić mogą podstawę do skierowania sprawy do sądu przeciwko konkurencyjnej firmie.