Mazury

Wiosenna wizyta na Mazurach

Mazury są częścią kraju, którą w większości pokrywają jeziora oraz lasy. Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów zarówno z kraju jak i zagranicy. Dzięki pomocy best western z łatwością znajdziesz odpowiadający Ci hotel w terminie, który Cie interesuje.
Dlaczego warto zwiedzić Mazury wiosną (i nie tylko)?

Piękne, zielone lasy

Na Mazurach jest ogromna ilość lasów, stanowiących dom dla wielu gatunków zwierząt. Szczególnie późną wiosną, lasy te wyglądają naprawdę pięknie, gdy budzą się do życia, drzewa pokrywają się liśćmi, a leśne runo powoli zaczyna zakwitać.
Mazurskie lasy to prawdziwa gratka dla fanów natury, bowiem można tu znaleźć wiele gatunków roślin, które są naprawdę rzadko spotykane lub nawet znajdują się pod ochroną, jak na przykład brzoza niska czy orlik pospolity.
Spacer po mazurskich lasach będzie nie lada gratką zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a czyste, leśne powietrze pomoże wzmocnić odporność i oczyścić organizm po całym roku w zadymionych miastach.

Zwierzęce przygody

Te propozycje są kierowane w szczególności do najmłodszych podróżników, choć na pewno każdego zainteresują te punkty wycieczki. Wiosną warto odwiedzić również ostoję żubrów w Wolisku oraz Park Dzikich Zwierząt mieszczący się w Kadzidłowie.
Ostoja żubrów to drugie po Białowieży miejsce, w którym zwierzęta te żyją na wolności. Wiosną jest to miejsce szczególnie piękne ze względu na rozkwitającą naturę.
Park Dzikich Zwierząt to gratka przez cały rok, choć lepiej wybrać się tam wiosną, kiedy nie ma jeszcze tłoku. W Parku można spotkać między innymi wilki czy rysie, a do niektórych, przyjaźniejszych zwierzaków można nawet wejść i je nakarmić pożywieniem zapewnianym przez Park.
Te miejsca pozwalają na obcowanie z dziką naturą z naprawdę bliska. Jest to niezapomniane przeżycie, które każdy powinien sobie zafundować choć raz.

Grunwald

Każdy z nas na historii uczył się o wielkiej bitwie pod Grunwaldem. Na Mazurach zdecydowanie warto obejrzeć pole historycznej bitwy, gdzie znajduje się Pomnik Zwycięstwa Grunwaldzkiego, kamień Jungingena oraz ruiny pobitewnej kaplicy.
Jest to miejsce historyczne, które powinno się zobaczyć. Szczególnie dobrym pomysłem może być wycieczka w to miejsce z dziećmi w wieku szkolnym, które uczą się historii – to pomoże rozbudzić ich wyobraźnię, a być może również zainteresowanie historią?

Mazury warto odwiedzić zawsze, ale wiosną, gdy natura budzi się do życia, są szczególnie piękne.