Praca dla opiekunek w Niemczech

Na jakie wynagrodzenie może liczyć opiekunka dla seniorów w Niemczech?

To, jakie wynagrodzenie otrzyma opiekunka dla osób starszych w Niemczech zależy od takich czynników jak: posiadane doświadczenie zawodowe, zakres obowiązków, czy znajomość języka niemieckiego. Liczą się również indywidualne warunki zatrudnienia.

Ustalenia firmy CareWork

Kiedy opiekunka nawiązuje umowę z firmą świadczącą usługi opiekuńcze CareWork, to firma ta szuka dla niej pracy. Później zaś ustalane jest wynagrodzenie. Pod adresem carework.pl znajdują się informacje na temat kwoty wynagrodzenia, obejmujące specjalne dodatki oraz premie. Dlatego też, lepiej będzie współpracować z firmą niż „na własną rękę”. Oczywiście, im bardziej kompetentna będzie opiekunka, tym lepsze będą jej zarobki. Do niedawna wiele opiekunek pracowało „na czarno”, jednak przekonały się, że nie jest to korzystne. Często też zdarzają się oszustwa. Firma CareWork dba o to, by klientki były zadowolone, a na dodatek swoją renomą sprawia, że rośnie prestiż polskich opiekunek za granicą. W zależności od zakresu obowiązków opiekunki wzrasta jej wynagrodzenie.

Sprawdź również: Praca dla opiekunek w Niemczech

Dodatkowe premie

Jeżeli opiekunka zajmuje się schorowanym seniorem to może liczyć na otrzymanie wyższej pensji. Poza zwykłą pielęgnacją będzie ona musiała wykonywać więcej czynności niż przy seniorze w dobrej formie. W tej chwili, przeciętne zarobki opiekunki wahają się pomiędzy kwotą od 900 do 1600 euro. Na zarobki wpływają: zakres obowiązków, znajomość języka oraz umiejętności i doświadczenie opiekunki. Jeżeli współpracuje się z doświadczoną firmą taką jak CareWork to można być pewnym tego, że pracownicy tego biura ustalą dla nas dobre warunki dzięki jakim wynagrodzenie będzie wzrastało. Opiekunki mają również możliwość negocjowania stawek, dzięki czemu mogą wywalczyć dla siebie większą pensję. Można spodziewać się, że w dalszych latach wynagrodzenie to będzie wzrastało, ponieważ polskie opiekunki stają się coraz bardziej kompetentne i coraz bardziej doceniane za granicą. Dlatego, warto podnosić swoje kwalifikacje, kiedy pracuje się w tej właśnie branży. Dzięki temu wzrasta wynagrodzenie opiekunek i mają one lepsze perspektywy pracy na dalsze lata.